Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:54

Що робити, якщо дитина не може відірватися від телевізора?

Що робити, якщо дитина не може відірватися від телевізора ?Ніякі виховні дії не допомагають, син (йому майже шість років) дивиться усі передачі. Забороняю, вимикаю, а він знову вмикає.

Поки ще не пізно, проблему потрібно обов’язково вирішувати. Якщо ви задаєте таке питання, отож, і самі чудово розумієте, що дивитися телевізор по кілька годин на день дитині такого віку шкідливо, і переконувати вас немає необхідності. Окрім навантаження на дитячу нервову систему, тривалого сидіння на одному місці, дитина одержує ще й величезну кількість всілякої інформації, більшість з якої взагалі призначена для дорослих.

І все-таки, не можна просто так позбавити дитину того, до чого вона вже звикла. Звичайно, якщо ви так вчините, нічого, крім конфліктів і протесту, у відповідь не одержите. Спершу придбайте кілька дисків із добрими «нашими» мультфільмами і фільмами. Запропонуйте дитині дивитися їх замість якоїсь передачі і щодня скорочуйте час перегляду телевізійних передач хоча б на 15-20 хвилин. Тільки не просто так скорочуйте, а замінюйте ці заняття якимись іншими, корисними. Наприклад, підіть погуляти, пограйте з дитиною, приділіть йому свій час.

Поступово час перегляду телевізора скоротите до 20-30 хвилин на день. Саме стільки часу можна проводити шестирічній дитині перед телевізором. І при цьому контролюйте те, що дивиться ваша дитина. Наприклад, новини, телесеріали, фільми для дорослих, передачі не «для дітей» не повинні потрапляти в поле уваги малюка. Мультфільми теж можна не всі, а ось із дитячих телеканалів, на жаль, для перегляду можна залишити тільки «Дитячий світ» і «Бібігон».

Судячи з вашого питання, вам складно відмовити дитині, якщо вона чогось хоче, тому в сім’ї і встановився такий «вільний» режим перегляду телевізора. Постарайтеся зараз впоратися з ситуацією, що склалася, інакше пізніше, коли підросте дитина, вам буде значно складніше відучити її від телезалежності.