Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:37

Що робити, якщо дитина тікає з дитсадка?

Віддали дитину в садок (хлопчик, чотири роки), до цього моменту я з ним була вдома. На другий день він скористався тим, що вихователька відвернулася на прогулянці, і просто пішов. Добре, що наш будинок розташований недалеко від садка, і по дорозі немає ніяких транспортних магістралей. Удома нікого не було, ми з чоловіком працюємо, і син постукав до сусідки. Там він мене і дочекався. На моє питання, чому він пішов, син відповів, що йому просто набридло в садку і захотілося додому. Ми його вилаяли, все пояснили, але через тиждень він знову спробував утекти, врятувало тільки те, що його помітила нянька, коли він ішов. Що нам робити, адже вихователі таких дітей не люблять, за ними потрібно постійно доглядати.

А чи з задоволенням ваш син пішов до дитячого садка? Чи легко він з вами розлучився? Чим йому запам’ятався перший день у садку? Що він вам розповідає про те, як проходить його день у садку? Дуже важливо знати відповіді на ці питання, адже причин того, що дитина постійно прагне піти з дитячого садка, може бути багато.

Можна припустити, що дитина просто не звикла до того, що можна бути десь, а не вдома, з кимсь, а не з мамою. Ви самі говорите, що до дитячого садка ви чотири роки провели вдома разом із дитиною. Якщо ситуація така, то вам потрібно терпляче пояснювати малюку, що діти ходять у дитячий садок і не повинні йти звідти без дорослих, тому що це небезпечно. Що увечері ви за ним обов’язково прийдете, і ви разом погуляєте і пограєтеся.

Може виявитися і так, що вашому синочку щось не сподобалося в найперший день. Наприклад, його не дуже привітно зустріли діти або він не звик до нового для себе режиму дня. Поговоріть із вихователькою, запитайте у неї, як ваша дитина адаптується до нового життя в дитячому садку, які у нього є труднощі.

Іноді причина може бути настільки незначною, що дорослі можуть взагалі їй не надавати значення. Мені зустрічалася дитина, якій не сподобалося, що в дитячому садку їй дали не просто котлету, а котлету з підливою, ось малюк і вирішив, що обідати піде додому, щоб йому дали там улюблену страву без усіляких підлив. П’ятирічна дівчинка пішла з дитячого садка, бо забула вдома свою улюблену плюшеву собачку і вирішила все-таки принести її, щоб показати подружці. Отже, такі причини теж не варто залишати поза увагою.

Діти, які «хронічно» тікають із дитячого садка (причому, вони не обов’язково йдуть додому), завдають чимало клопоту своїм батькам і вихователям. Якось двоє друзів вирушили у велику подорож. Коли вся група заходила в садок, вони затрималися біля дверей і потихеньку втекли через дірку в паркані. Знайшли їх співробітники міліції тільки увечері, коли хлопчики вже дуже замерзли на стадіоні, що був досить далеко від дитячого садка. Такі «мандрівники» взагалі важко звикають до життя «за правилами», вони вирізняються великою допитливістю, рухливістю і сміливістю. Вихователь обов’язково повинен тримати таких дітей у полі зору, а це означає, що вам потрібно вибирати садок, де дітей у групі небагато. А ще цим дітям обов’язково потрібне активне, цікаве життя. Як тільки вони починають нудьгувати, їм відразу хочеться змінити обстановку і вирушити за новими враженнями.