Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:20

Що робити, якщо у батьків різні виховні підходи?

У нас у сім’ї суперечки: чоловік вважає, що доньку потрібно виховувати у суворості, а мені здається, що вона ще маленька для суворості, адже їй лише вісім місяців. Як нам знайти компроміс?

Це дуже важливе питання — єдина позиція батьків у вихованні дитини. І якщо про жорсткий і суворий підхід у вихованні поки ще говорити рано, то питання спільної позиції мами і тата виникло вчасно. Ваш чоловік правий у тому, що у будь-якій системі виховання повинен бути порядок. Навіть у вісім місяців дитина добре відчуває, чи є між батьками взаєморозуміння. Скажімо, ви вважаєте, що доньку краще заколихувати на руках, а чоловік наполягає на тому, що її потрібно залишати самостійно засинати у ліжечку. Це означає, що у вас будуть проблеми із укладанням дитини спати. Тому краще домовитися і дійти спільної думки хоча б з основних питань. Складно, але необхідно.

Що ж до суворості виховання у вісім місяців, то спробуйте пояснити своєму чоловікові, що дитина поки що сприймає лише емоційний тон зверненого до неї мовлення і ледве починає розуміти окремі слова. Для дівчинки дуже важливо знати, що її люблять, турбуються про неї. Головне, щоб татова суворість не супроводжувалися емоційною холодністю. Хай частіше говорить доньці, що любить її, носить її на руках, грається і розмовляє з нею.