Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:15

Яким повинен бути режим дня першокласника?

Дочка йде до першого класу. Підкажіть, як правильно побудувати режим дня і розподілити навантаження, щоб вона менше втомлювалася? Чи потрібно першокласника класти спати вдень?

Питання дуже правильне, тому що початок першого класу — дуже важливий час у житті дитини. З першого шкільного дня для вашого малюка зміниться все: обстановка, розпорядок дня, друзі, збільшиться навантаження. Ви повинні пам’ятати, що тепер у дитини щодня буде кілька уроків, а це означає, що їй доведеться сидіти нерухомо і концентрувати свою увагу. Отож, у розпорядку дня обов’язково повинні бути передбачені зарядка або заняття спортом, а також прогулянка.

Тиха година для першокласника навіть не бажана, а просто обов’язкова. Навіть якщо дитина не засинає вдень, їй потрібно полежати, щоб м’язи спини могли відпочити, щоб відпочили очі, щоб малюк міг переключитися із занять на відпочинок. Після тихої години можна приділити трохи часу виконанню домашніх завдань, адже в першому класі вони ще не повинні бути дуже великими. Але, як правило, вчитель задає додому читання вголос, вірші для вивчення напам’ять, творчі завдання — намалювати щось чи зробити аплікацію.

Стежте за тим, щоб дитина вчасно лягала спати, і не порушуйте режим дня навіть у вихідні, оскільки дитина дуже чутлива до будь-яких змін. Відбій повинен бути не пізніше 21.30. Тривалий ранковий сон у вихідні, «щоб виспався», теж не корисний. Тоді дитина пізно засне, а потім вранці в понеділок їй буде важко прокинутися.

У першому класі краще не поєднувати дві школи, тобто не потрібно віддавати дитину одночасно в загальноосвітню і балетну (художню, музичну, спортивну) школи. Дайте малюкові можливість спокійно адаптуватися до навчального процесу і нового ритму життя і тільки потім додавайте навантаження.

Звичайно, діти втомлюються до кінця тижня. Якщо ви бачите, що дитина млява, у неї немає бажання йти до школи, вона важко прокидається вранці, то іноді можна зробити одноденну перерву, щоб дати малюкові можливість відпочити. Але це не означає, що цей день потрібно просидіти вдома біля телевізора. Хай дитина пограється, довше погуляє на свіжому повітрі і ляже раніше спати.