Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:01

Які іграшки і з якого віку треба давати дітям?

Моєму синові лише півтора місяці. Поки що він, звичайно, у ручках нічого тримати не може, тільки роздивляється невелике брязкальце. З якого віку дитині треба давати іграшки і які саме?

Новонароджена дитина вже непогано бачить на відстані своєї витягнутої ручки. І хоча зір її ще нечіткий, щодня він ставатиме дедалі кращим.

Поки малюк не може тримати ручками навіть найлегших брязкалець, іграшки можна підвішувати. Тільки обирайте іграшки пастельних тонів, а не яскраво-крикливі «шедеври» легкої промисловості.

Брязкальця не повинні бути дуже гучними, бо ви можете налякати дитину. Замість першої іграшки можна використовувати традиційний «мобіль», але з негучною і ненав’язливою мелодією. Підвісити його треба так, щоб дитина добре бачила рухливі іграшки і намагалася дотягтися до них ручкою.

Багато мам нарікають на те, що їх карапузики, яким ледве виповнився місяць-півтора, ще дуже багато сплять і часу на «ігри» та розвиток поки що не залишається. Але це не так. Навіть така крихітка протягом дня не спить доволі багато часу. От у ці хвилини, коли малюк роздивляється довкола, ви можете з ним активно спілкуватися, розповідати йому вірші і маленькі казки, агукати, співати пісеньки. Стіни дитячої кімнати теж повинні активно працювати. Кілька не дуже яскравих картинок, які ви розмістите у дитячій, дуже зацікавлять дитину.

І все-таки, скільки ж іграшок необхідно для розвитку малюка на початковому етапі? У цей час малюкові потрібні іграшки, щоб їх роздивлятися, зосереджувати свій погляд на чомусь цікавому. Тому придбайте кілька (три-чотири) брязкалець, різних за формою, кольором і звучанням. Їх ви зможете змінювати й показувати дитині. А трохи пізніше вам будуть потрібні такі іграшки, які дитині буде зручно захоплювати.