Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:54

Як будувати відносини дітей від різних шлюбів?

Нещодавно я вдруге вийшла заміж. Чоловік розлучився з дружиною і пішов до мене. У мене дочка п’яти років, у чоловіка теж є дитина від першого шлюбу, дочка семи років. Ми вирішили дітей познайомити, але з цього нічого путнього не вийшло. Дівчатка просто мовчали і з ненавистю дивилися одна на одну, а потім його дочка просто розплакалася. Чи потрібно нам і далі намагатися якось налагодити відносини між ними?

Мені здається, ви поквапилися знайомити дітей. Уявіть собі стан дівчинки, від якої пішов тато. І ось тепер її знайомлять з тією дівчинкою, якій тепер цей тато буде належати. Це її він носитиме на плечах, їй він робитиме подарунки і читатиме казки перед сном.

Ваша дочка теж, швидше за все, стривожена новою ситуацією в сім’ї. Вона, можливо, просто не готова знайомитися зі своєю названою сестричкою і не знає, як поводитися. Дівчатка ще досить малі, щоб розуміти всі тонкощі людських відносин, тому вам доведеться виявити увесь свій такт і чуйність, налагоджуючи відносини між дітьми. Але, рано чи пізно їх налагодити доведеться, тому що батько потрібен обом. Дуже багато моментів залежать від вашого нового чоловіка, від того, наскільки уважним він зможе бути до дівчаток. А поки що нехай він спілкується з ними окремо, і ви абсолютно правильно робите, що не перешкоджаєте спілкуванню чоловіка і його дочки від першого шлюбу.

Щоб через деякий час дівчатка змогли нормально спілкуватися, ви можете розповідати дочці про її прийомну сестру, ніколи не говорити про неї погано, і не форсувати події.