Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:22

Як вибрати гурток для дитини?

Дочці шість років. У школу ми ходимо із задоволенням. Тепер вирішили вибрати ще і яку-небудь секцію або гурток. Але варіантів так багато, що ми не знаємо, чому віддати перевагу — спорту, танцям, малюванню? Як краще вибрати «хобі» для дитини?

Запитати дитину, чого їй хочеться. Тобто, спершу, звичайно, розказати, а ще краще, показати, який вибір у неї є. Сходіть разом з малятком і подивіться, як, наприклад, займаються в секції фігурного катання або бальних танців, як проходять заняття в студії образотворчого мистецтва, що цікавого роблять у гуртку плетення бісером і так далі. Щось сподобалося? Можна спробувати, але…

Враховуйте не тільки інтереси дитини, але й стан її здоров’я, витривалість і працездатність. Скажімо, якщо ваш вибір — музична або балетна школа, то ви повинні розуміти, що навантаження у вашої дитини буде дуже велике. І саме ви повинні правильно все зважити: а чи витримає дитина таке навантаження? Крім того, не всім дітям показані великі фізичні навантаження або, навпаки, тривале сидіння за інструментом.

Іноді діти, навіть якщо спочатку їм було дуже цікаво, швидко втрачають інтерес до того або іншого заняття. Не варто потурати їм і кидати танці або малювання. Насправді дитина проходить звичайний етап перших труднощів. Адже спочатку здавалося, що танцювати або малювати так легко, раз — і є. Але за кожним чітким рухом лежить наполеглива праця. Ось на цьому-то етапі дитині і потрібна ваша допомога та підтримка. Похвалити, вчасно простягнути руку допомоги потрібно обов’язково.

Потім малюк увійде у смак, і у нього обов’язково почне виходити, а ви з гордістю стежитимете за ним на турнірах і змаганнях.

На що ще варто звернути увагу при виборі гуртка чи спортивної секції? Звичайно, на характер дитини, тобто на ті його сторони, які необхідно розвивати. Наприклад, агресивним дітям не потрібно ходити в секції боротьби або боксу. Вже краще віддати перевагу командним видам спорту або «мирним» — плаванню, гімнастиці, тенісу. Скутим, нетовариським дітям підійдуть зовсім не малювання або музика, а театральна студія або танцювальний гурток. Ось і визначайтеся.