Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:12

Як годувати груддю двійнят?

У нас народилися двійнята. Зараз ми на стадії налагоджування годування, малюкам лише два тижні. Чесно кажучи, годувати «на вимогу» зовсім не складається, тоді день перетворюється на суцільне годування, і я зовсім не відпочиваю. Може, для годування двійнят є якісь свої хитрощі, поради і рекомендації?

Дуже багато мам близнюків згодні з тим, що годування — найскладніша процедура. І технологія «годування на вимогу» з двома малюками часто доводить маму до повного знесилення, хоча з однією дитиною це виходить доволі легко. Деякі вагітні жінки, дізнавшись, що у них буде двійня, панікують, боячись, що у них не буде вистачати молока для двох дітей, і вони не зможуть вигодувати малюків. Проте жіночий організм може виробляти достатню кількість молока навіть для годування трьох-чотирьох дітей, отож, немає жодного приводу для хвилювання.

годувати двійнятСпеціалісти із грудного вигодовування радять мамам близнюків вирішувати це питання гнучко. Якщо не виходить годувати на вимогу, то залежно від ритму сну і неспання ваших малюків, намагайтеся виробити графік годувань, періодично коригуючи його. Годувати двох дітей одночасно зовсім не обов’язково. Ви можете погодувати спочатку одного малюка, поки інший ще спить, а потім другого.

Вам подобається годувати двох малюків одночасно? Сидячи у кріслі, візміть обох дітей так, щоб кожний опинився біля своєї груді, і при цьому їхні тіла будуть ніби схрещуватися.

Іноді один із малюків народжується слабшим, повільніше і слабше смокче, швидше втомлюється. Йому запропонуйте грудь, із якої буде легше висмоктувати молоко. Таких малюків часто доводиться потім догодовувати зцідженим молоком, але відмовлятися від грудного вигодовування не можна. Будьте певні, що через кілька місяців розклад годувань поступово вирівняється.