Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:05

Як навчити дитину гратися пірамідкою?

Читала, що дитині у віці до трьох років дуже корисні пірамідки, вони усе розвивають. А моя донька (їй рік) ніяк не хоче навіть дивитися на пірамідки, їй більше подобаються м’ячики, ляльки чи просто пластикові баночки різного розміру. Підкажіть, як навчити дитину гратися пірамідкою.

Пірамідка, насправді, іграшка унікальна. Подивіться на неї. Усі її колечка розрізняються за розміром і за кольором. От саме ці поняття й освоює малюк, збираючи пірамідку: більше-менше, розуміння питання «Якого це кольору?», відмінності кольорів. Для того щоб малюкові в рік була цікава така іграшка, вона повинна містити не дуже багато деталей (достатньо 3-5), легко розбиратися і збиратися і бути достатньо великих розмірів, щоб малюкові було зручно тримати деталі своїми неслухняними рученятами. Між іншим, пірамідка допомагає розвивати у дитини дрібну моторику, адже збираючи і розбираючи іграшку, малюк постійно тренує м’язи кистей рук.

Дитина не цікавиться пірамідками? Це зовсім не страшно. Спробуйте такий прийом: у присутності дитини кілька разів зберіть і розберіть пірамідку, що-небудь весело примовляючи. Швидше за все, цей процес малюка зацікавить, і він захоче погратися цією іграшкою. Якщо цього не станеться, то примушувати не треба. Ті самі пластикові баночки різного розміру цілком можуть виконати роль пірамідки, лише простежте, щоб розмір баночок був відповідним. Є такі малюки, котрі віддають перевагу усіляким побутовим предметам, а не своїм гарним іграшкам.

Є й іграшки, які можуть замінити пірамідки. Це усім відомі з дитинства матрьошки, іграшки-вкладки. Принцип майже той самий, а вигляд у них дещо інший.