Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:08

Як правильно готувати дитину до школи?

Сьогодні життя дуже змінилося, і діти змінилися. Вони стали більш розвиненими, раз у раз чуєш, що в два-три роки вони вже читають. Ми такими не були, а сьогодні — телебачення, Інтернет. У зв’язку з цим у мене питання: як потрібно готувати дитину до школи, щоб вона була підготовлена не гірше за інших дітей. Чому потрібно більше приділити уваги?

Часто доводиться стикатися з тим, що батьки розуміють підготовку до школи тільки як навчання дитини читати, рахувати і писати. Мами і тата пишаються тим, що дитина знає увесь алфавіт, рахує до ста і знає пісеньки англійською мовою. Це, звичайно, добре, але для того, щоб вашій дитині було легше в першому класі, займіться розвитком пам’яті: вивчайте вірші і скоромовки, запам’ятовуйте вивіски і кількість сходинок. Частіше давайте малюкові логічні задачки і головоломки. Хай ліпить із пластиліну або з солоного тіста, збирає конструктори з дрібних деталей, розфарбовує і вирізує з кольорового паперу. Читайте йому більше книг і показуйте добрі мультфільми.

Інтелектуальна готовність до школи — справа, безперечно, важлива. Проте існує немало інших критеріїв, за якими і визначається готовність до шкільного навчання.

Наприклад, дитина повинна уміти вступати в контакт з однолітками і вчителем. Адже навіть якщо ваша дитина все своє дошкільне дитинство відвідувала дитячий садок, тепер їй доведеться знайомитися з новими друзями, займати свою позицію в класі, відстоювати свої інтереси.

Дуже важлива для дитини розповідь батьків про школу. Зверніть увагу, з яким інтересом слухають малюки розповіді батьків про те, як вони самі вчилися в школі, як одержували перші оцінки, які предмети їм подобалися більше, а які менше. Якщо в сім’ї є старші брати або сестри, їхній досвід теж буде цікавий дитині, яка ось-ось збирається йти до першого класу. Хай розкажуть йому про розклад уроків, про те, що таке перерва і канікули, як учитель ставить оцінки, які правила поведінки прийняті в школі.

Якщо ви знаєте, що ваша дитина погано звикає до нових умов, важко вступає в контакт, тоді наперед познайомте його з учителькою, з кимось з однокласників, сходіть разом у школу на екскурсію, поблукайте по коридорах, посидьте в класі за партою.

Задовго до першого вересня починайте привчати дитину до режиму дня. Тоді вам не доведеться стикатися з такою проблемою, коли дитина важко звикає не тільки до нового оточення, нової для себе ролі і нової діяльності, але ще й до режиму дня. Спробуйте максимально наблизити режим дня малюка до шкільного: непізній підйом, заняття в першій половині дня, відбій не пізніше 21.00. Особливо актуальне таке тренування для тих дітей, які дитячий садок не відвідують.

Навчіть дитину складати свої речі, зав’язувати шнурки, застібати ґудзики. Тоді в першому класі малюк значно швидше встигатиме одягатися і роздягатися, збирати портфель, буде більш зібраним, і не витрачатиме дуже багато часу.

Окрім особової та інтелектуальної готовності, є ще й вольова готовність до школи. Звичайно, першого вересня першокласник-шестирічка ще не може примусити себе довго сидіти за партою, адже йому дуже хочеться гратися. Але поступово привчати дитину до того, що зараз вона повинна позайматися, а потім можна буде побігати і погратися з іграшками, потрібно. Спочатку час для занять буде зовсім нетривалим, зате в першому класі дитині буде значно легше не тільки сидіти на уроці, але й утримувати свою увагу протягом 30-40 хвилин.