Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:31

Як привчити дитину користуватися унітазом?

До горщика я сина привчила дуже легко, а ось з унітазом у нас проблеми. Він боїться заходити в туалет, говорить, що світло вмикається дуже високо, і ще він боїться зливного бачка, тому що той дуже шумить. Коли я наполягаю, то він просто пісяє в штанці, і таке вже було не один раз. Зараз синові майже шість років, але удома він ходить на горщик, хоча в садку з туалетом немає проблем. Як привчити дитину користуватися унітазом?

Поставте себе на місце своєї дитини. Звичний, зручний і не страшний горщик його примушують поміняти на величезний, незрозумілий, можливо, небезпечний унітаз, який стоїть у темному туалеті. Спершу добре було б подумати про те, щоб малюк сам міг вмикати собі світло в убиральні. Деякі передбачливі батьки ще під час ремонту грамотно розташовують вимикачі на висоті, зручній для дитини.

Привчання до користування унітазом — останній етап у формуванні гігієнічних навичок. Добре, якщо тато навчатиме сина, а мама — дочку, через фізіологічні особливості полови.

Спершу придбайте дитячу накладку на унітаз, яка допоможе дитині не провалюватися в дуже великий отвір. Крім того, якщо дитина ще зовсім невеликого зросту, перед унітазом потрібно поставити невеличкий стільчик, щоб малюкові не доводилося через силу підійматися на унітаз. Цей стільчик потрібен ще й для того, щоб карапуз міг ставити на нього ніжки, коли сидить на унітазі, тому що не всім дітям подобається, коли їхні ноги висять у повітрі, і вони не відчувають опори.

Розкажіть малюкові, що він вже виріс, а всі дорослі вже не ходять на горщик. Вони обов’язково ходять у туалет і користуються унітазом. Проведіть свій майстер-клас: як користуватися унітазом, розкажіть, як він влаштований, тоді дитина не буде його боятися. Іноді батькам допомагають маленькі хитрощі. Цікавим малюкам дуже подобається спостерігати, як з бачка ллється вода. Придбайте освіжувач для унітазу, який забарвлює воду в якийсь колір. Діти дуже тішаться, спостерігаючи за тим, як вода стає синьою або зеленою, червоною або жовтою.

Починати привчати дитину до користування унітазом не треба, якщо малюк захворів, недавно пережив стрес, ви недавно переїхали в цю квартиру, і малюк ще не звик до неї, батьки розлучаються або у дитини вікова криза.