Дата публикации записи:

13 Декабрь, 2013 в 14:30

Як упоратися з нічними кошмарами дитини

Дівчинка може не пам’ятати сон, через який вона прокинулася, але вона побоюється заснути знову. Удень вона забуває про нічні кошмари, а вночі вони повертаються. Що ж це таке і з чим намагається впоратися її нервова система? Сни є важливою функцією нашої підсвідомості, в них переробляються емоції і почуття, що виявилися настільки сильними для нашої свідомості, що вона неспроможна з ними впоратися. Якщо дитина бачить страшні сни, це означає, в її підсвідомості накопичилося дуже багато неперероблених емоцій і їй потрібно допомогти. Якщо ви «сидите» удома з донькою, проаналізуйте події останніх днів, подумайте, що могло її засмутити. Якщо дитина залишається з нянею або відвідує дитячий садочок, поговоріть з людьми, які за нею наглядають. Розпитайте самі дочку про її сон. Іноді досить розповісти сон, щоб пригадати про те, що було відправлене на «довготривале зберігання».

Постежте за іграми доньки. Можливо, під час гри вона пристосовується до труднощів життя і в грі відтворює свої переживання. Відтворюючи ці теми під час спілкування з іграшками, вона сама розбирається з ними, і те, що було нічним кошмаром, у ході гри стає ясним і зрозумілим.

Дуже часто позбавитися страшних сновидінь допомагають малюнки. Відобразивши свої нічні кошмари на папері, дитина звільняється від них. Можна поєднувати ведення щоденника (це для дівчаток років семи і старше) з малюванням.

Можна запропонувати дитині перетворити сон на розповідь або казку і придумати щасливий або смішний фінал. Казки підходять навіть більшою мірою, тому що в них використовується особлива, образна мова.

Можливо, на якийсь час вам варто дозволити доньці спати разом з вами.

Якщо ж самотужки впоратися із цим вам не вдається, звертайтеся до фахівця.