Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:29

Як усе встигнути мамі, котра працює?

У мене двоє дітей, і я працюю. Не встигаю нічого. Годую дітей напівфабрикатами, у вихідні тільки й устигаю прибрати у домі, усе випрати та раз чи двічі погуляти. Іноді діти мені говорять, що вони мене зовсім не бачать. Вже й забула, коли дітям читала і співала колискові. Не дам ладу, як вибратися із цього замкненого кола.

Ця проблема знайома більшості мам, котрі працюють. У добі лише двадцять чотири години і часу катастрофічно не вистачає. Та почнемо спочатку. Тобто зі свого здоров’я. З усього видно, що ваш організм потребує відпочинку, нормального харчування і режиму дня. Зверніть увагу, чи достатньо часу ви спите, чи робите ви ранком хоча б п’ятихвилинну зарядку, чи п’єте достатньо рідини, їсте вітаміни? Ні? Отже, перегляньте свій звичайний день. Здорова мама — щасливі діти. Далі. Визначте пріоритети. Тобто розділіть справи на важливі, котрі зробити треба обов’язково, і другорядні. Наприклад, одна моя знайома знесилюється, перучи білизну, відбілюючи її й накрохмалюючи. Коли я запитала у неї, навіщо вона це робить, жінка не змогла мені відповісти. Напевне, так робила її мама. Кілька годин цінного часу їй вдалося зекономити, віддаючи білизну у пральню, де її випрали ніяк не гірше.

Якщо є така можливість, залучіть помічників: наприклад, ваша сусідка із задоволенням прибере раз на тиждень вашу квартиру й випрасує білизну, отримавши незначну надбавку до своєї маленької пенсії.

І, нарешті, вирішіть, чим ви займетеся з дітьми. Може, не варто вчити їх сьогодні читати, а краще поїхати у ліс чи на річку? Такі миті надовго запам’ятовуються малюкам, та й радості приносять немало. Увесь тиждень ваші діти будуть розповідати, як гарно вони з мамою покаталися на санчатах і куди ви вирушите наступного вихідного дня.