Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:20

Я не довіряю виховання дитини свекрусі

Ми з чоловіком працюємо, у нас є няня, але іноді доводиться просити свекруху посидіти з дворічним синочком. Я вважаю, що бабуся не дуже добре впливає на нього: після її візитів син стає некерованим, вередливим. Та чоловік і чути нічого не хоче, для нього його мама — свята жінка. Як мені сказати йому про свої сумніви?

Для початку подумайте про те, які відносини складаються у вас із вашою свекрухою, чи довіряєте ви їй, чи поважаєте ви її як матір, котра все ж таки виховала вашого чоловіка? З вашої розповіді можна зробити висновок, що ваші відносини зі свекрухою приязними не назвеш. Поспостерігайте, як вона спілкується з вашим сином, чи так вже й погано вона на нього впливає? Звичайно, бабусі найчастіше дозволяють своїм онукам значно більше, ніж батьки, і дають їм більше свободи. Але це й добре, адже інакше наші діти можуть вирости тривожними, закомплексованими, із низькою самооцінкою. Не треба позбавляти дитину радості спілкування з мудрою рідною людиною, адже бабусі і дідусі передають онукам те, чого їм поки що не можуть передати мама і тато. Можливо, бабуся дозволяє онукові побігати по квартирі, кричати голосніше, ніж дозволяють удома. Щоб після спілкування з бабусею син поводився спокійно, можете поговорити з ним про те, що відпочинок у бабусі — це виняток із правил, гра, в яку вони грають разом. А тепер він повернувся додому, а вдома у вас прийнято ось так, а не інакше. Тобто розділіть для дитини правила поведінки вдома й у бабусі.

Якщо бабуся дозволяє малюкові тривалий час дивитися телевізор, ось тут варто з нею спокійно поговорити. У такому віці дитині шкідливо дивитися телевізор чи перебувати у приміщенні, де він постійно увімкнений. Спокійно і тактовно поясніть свекрусі свою позицію. Але ні в якому разі не повчайте її, не критикуйте, адже вона старша за вас.

Якщо ви скажете чоловікові, що його мама недобре впливає на вашу дитину, навряд чи одержите позитивну реакцію. Швидше за все, він образиться чи розгнівається, тому, якщо вже ви ніяк не можете примиритися з тим, як саме ваша свекруха виховує вашого сина, то залишається тільки більше часу проводити із сином вам і вашому чоловікові.